Gimdos kaklelio vėžio nustatymas Pap tyrimu

Pap tyrimas, žinomas kaip Papanicolaou testas yra atrankos procedūra, skirta nustatyti gimdos kaklelio vėžį moterims, liga, kurį gali sukelti lytiniu būdu plintantis virusas „Žmogaus papilomos virusas“ (ŽPV).

Procedūra, kai mažas šepetėlis arba mentele naudojamas švelniai surenkant ląsteles išorinėje gimdos kaklelio angoje transformacijos zonoje – tas plotas tarp plokščiojo epitelio gimdos kaklelio ląstelų ir liaukinio epitelio ląstelų, kad jas būtų galima patikrinti mikroskopu dėl gimdos kaklelio vėžio arba ląstelių pokyčių, galinčių sukelti gimdos kaklelio vėžį.

Surenkant ląsteles išorinėje gimdos kaklelio angoje transformacijos zonoje (kur išorinės plokščiosios gimdos kaklelio ląstelės atitinka vidines liaukų endocervikines ląsteles). Surinktos ląstelės tiriamos mikroskopu, kad būtų ieškoma anomalijų.

Vėžiniai susirgimai

Pap tyrimas gali aptikti priešvėžinius pažeidimus (nenormalias ląsteles, susijusias su padidėjusia rizika susirgti vėžiu), kurie leidžia įgyvendinti prevencinį gydymą. Be to, jis taip pat gali padėti aptikti bet kokias kitas infekcijas, kurios gali atsirasti gimdos kaklelio ar makšties srityje.

Atliekant tyrimą, nustatomi nenormalūs gimdos kaklelio pokyčiai, kurie gali reikšti, kad vėžys gali išsivystyti arba jau išsivystė.

Be ankstyvo aptikimo, atliekant tyrimą kas kelerius metus sumažina nereikalingą paniką dėl nenormalių rezultatų.

Daugeliu atvejų šie pokyčiai galima identifikuoti ir gydyti, kol kol liga nėra isplitusi.

Kai moteris tampa seksualiai aktyvia, nuolatinės infekcijos gali sukelti priešvėžinius pokyčius, kurie gali būti mirtini, jei jie nebus aptikti. Be to, simptomai yra reti ankstyvosiose stadijose, todėl, žinant ligą, priežastys ir atsargumo priemonės, pvz., Patikrinimas ar testavimas, gali sumažinti ligos atsiradimo riziką.

Dažniausi pap faktoriai

Rūkymas, prasta mityba, susilpnėjęs imunitetas ir daugybinis nėštumas yra kai kurios dažniausios gimdos kaklelio vėžio priežastys. Todėl svarbu žinoti požymius ir simptomus, pvz., Svorio kritimą, nuovargį, nugaros skausmą, kojų skausmą ar patinimą, pilvo skausmą, kraujavimą po kraujavimo ar dėmėjimą, netinkamą kvapą.

Reguliari patikra mažina gimdos kaklelio vėžio riziką. Tačiau, jei šią ligą vystosi, tikimybė ją išgydyti, jei aptinkama anksti, yra didelė. Nors „Pap“ tepinėlis gali būti šiek tiek nepatogus, jis trunka tik keletą minučių, o tai gali išgelbėti jūsų gyvenimą, tad nedelskim.

Meniu