Straipsniai

Pap tyrimo rezultatų paaiškinimas

Manoma, kad maždaug 5–10% PAP tepinukų JAV yra „nenormalūs“. Pernelyg dažnai ši naujiena gaunanti moteris nerimauja, kad ji jau turi arba vystysis vėžys. Tokia išvada nėra pagrįsta, tačiau tuo pačiu metu neįprastos PAP tepinėlis turėtų būti aiškinamas tolesniame tyrime, kad būtų galima išsiaiškinti, kas yra problema.

Pirma, norėčiau pabrėžti, kad PAP tepinėlis yra atrankos testas, todėl jis nenustato diagnozės. Atvirkščiai, aiškinimas turėtų būti laikomas prognoze, kas gali būti problema.

Antra, terminologija, rekomenduojama pranešti apie PAP tepinėlį, įvyko per keletą pokyčių, nes Dr. Papanicolaou sukūrė prieš 60 metų bandymą.

Naujausi iš jų vadinami „Bethesda“ sistema 2001; tačiau ne visos laboratorijos šią sistemą patvirtino. Naudojamos dvi ar trys ankstesnės sistemos, todėl gali kilti neaiškumų dėl to, ką reiškia pranešimas. Medicinos laboratorijos darbuotojai priėmė 2001 m. Bethesda sistemą, todėl jūsų ataskaita atitinka šią sistemą.

Toliau pateikiama sistemos santrauka ir rekomendacijos, kurias mūsų laboratorija pateikia dėl tolesnio tyrimo ar terapijos. Prašome žinoti, kad jūs ir jūsų gydytojas neprivalo laikytis šių rekomendacijų, nes išsami informacija apie savo klinikinę situaciją (amžius, ankstesni ginekologiniai tyrimai, gimdos kaklelio išvaizda, kai ją išnagrinėjo gydytojas, seksualinė veikla ir kt.) kai kurios iš jų nėra (ir neturėtų būti) prieinamos laboratorijai. Rekomendacijos teikiamos informuojant jus apie galimas galimybes, nes šviesti save apie galimą būseną. Jie atitinka Amerikos citopatologų draugijos ir Amerikos akušerių ir ginekologų koledžo pateiktas gaires.

Bethesda System 2001:

Neigiamas intraepitelinis pažeidimas ar piktybinis navikas. Tai yra terminas, vartojamas, kai nėra jokių piktybinių navikų ar prieš piktybinių ligų požymių. (Epitelis yra gimdos kaklelio paviršiaus ląstelių sluoksnis, ir yra ląstelių tipas, kuris dažniausiai gali tapti piktybiniu.)

Gimdos kaklelyje yra dviejų tipų epitelio ląstelės:

a) plokščias ląsteles, padengiančias gimdos kaklelio dalį, kuri išsikiša į makštį, ir

b) liaukų ląsteles, kurios padengia gimdos kaklelio dalį, vedančią iki gimdos ertmės, ir kad linijos yra liaukos, kurios yra šios sienos dalyje. ištrauka.

Nors neigiama ataskaita rodo, kad nėra epitelio pažeidimo, gali būti nedideli nukrypimai, įtraukti į neigiamą ataskaitą. Tokie sutrikimai yra šie:

  • organizmų buvimas,
  • uždegiminiai ar reaktyvūs pokyčiai,
  • pokyčiai, galintys sukelti ankstesnį švitinimą (pvz., Galėjo būti vartojami ankstesniam vėžiui),
  • liaukų ląstelių buvimas pacientui, kuris anksčiau turėjo histerektomiją arba
  • endometriumo liaukų ląstelių buvimas

Jei pranešama apie patologinius organizmus, paprastai rekomenduojama gydyti infekciją, o po to pakartoti PAP tepinėlį po infekcijos išsprendimo. Kartais PAP tepinėliai, paimti esant infekcijoms, gali būti labai ląsteliniai, slepiantys prieš piktybinius epitelio ląstelių pokyčius. Endometriumo liaukų ląstelių buvimas moterims po menopauzės gali reikšti piktybinių navikų buvimą endometriumo ertmėje, nors taip nėra.

Netipinės reikšmingos netipinės plokščiosios ląstelės (ASCUS).

Šis terminas yra dažniausiai naudojamas visų anomalijų terminas ir sudaro apie 90% visų nenormalių interpretacijų (apie 4% visų PAP tepinimų). Kaip terminas reiškia, mes negalime būti tikri, kas bus tikra anomalija, išskyrus tai, kad kažkas negerai su plokščiaisiais ląstelėmis, kurios linija gimdos kaklelio dalį, kuri išsikiša į vaginą. Toliau rasite diskusijų apie galimybes apsvarstyti, ar turite ASCUS ataskaitą. Dauguma ASCUS sergančių pacientų nerimauja.

Mažo laipsnio skrandžio intraepitinė pažeidimas (LSIL).

Ši būklė taip pat buvo vadinama lengva displazija ir gimdos kaklelio intepepelinė neoplazija (CIN 1). Pagal šiuolaikinę teoriją ši būklė yra anksčiausiai atpažįstamas pažeidimas, kuris yra kelyje į vėžį. Kita vertus, tik apie 5% žmonių, sergančių lengva displazija, visuomet susiduria su tikru vėžiu; kiti 95% grįžta į normalų arba gydomi terapine intervencija, pvz., gimdos kaklelio užšalimu ar kitomis vietinėmis ribotomis gydymo formomis. Ir, atidžiai stebint, beveik visi 5% yra išgydyti, prieš jiems pereinant prie invazinio vėžio. Matote, tai yra PAP tepinėlis; jis leidžia gerai aptikti pažeidimus, kol jie tampa piktybiniai, ir juos galima gydyti beveik 100% sėkme.

Aukšto lygio skambučio intraepitinė pažeidimas (HSIL).

Ši būklė taip pat buvo vadinama vidutinio sunkumo ar sunkia displazija, 2 ar 3 laipsnio gimdos kaklelio intepepelinė neoplazija (CIN 2 arba 3) arba karcinoma in situ (NVS). Jei ši būklė bus palikta neapdorota, tai dažniau tampa invazine gimdos kaklelio vėžiu. (Niekas tiksliai nežino, kaip tikėtina, nes negalime atlikti eksperimento, kad pamatytume, kaip dažnai vyksta vėžys.) Taigi, jei jūsų ataskaita atspindi šią terminologiją, galite tikėtis tam tikros terapinės intervencijos rekomendacijos. Priklausomai nuo jūsų konkrečios situacijos, ši terapija gali svyruoti nuo konservatyvios formos, pvz., Užšalimo ar paviršinio išpjaustymo (vadinamo LEEP arba lazerio elektromagnetinio išlydžio procedūra) iki platesnio gydymo, pavyzdžiui, histerektomija.

Suragėjusių ląstelių karcinoma.

Šis terminas vartojamas, kai PAP tepinėlis turi tam tikrų išvadų, rodančių, kad piktybinė būklė tapo invazine į gimdos kaklelio jungiamąjį audinį. Laimei, mūsų kultūroje šis aiškinimas yra gana retas, nes plačiai naudojant PAP tepinėlį aptikta anomalijų, kol jie pasiekia šį etapą. Tai yra sąlyga, kad mes tikimės pašalinti liberalų PAP tepinėlį. Nepaisant to, Jungtinėse Amerikos Valstijose yra vienas žemiausių invazinių gimdos kaklelio vėžio atvejų pasaulyje, o tos šalys (pavyzdžiui, Meksika), kuriose PAP tepinėlis nebuvo integruotas į įprastą vartojimą, turi keletą kartų invazinės gimdos kaklelio vėžį. didesnis nei JAV.

Netipinės liaukų ląstelės.

Šis terminas vartojamas, kai randame endokervinės arba endometriumo (gimdos) kilmės liaukų ląsteles, o ląstelės neatrodo normalios. Ataskaitoje bus nurodyta, kokių tipų ląstelės mums kelia nerimą, ir pateikti tam tikrą įvertinimą, ar jie yra piktybinis ar prieš piktybinis procesas. Gairės, ką daryti dėl tokios išvados, yra mažiau išsivysčiusios ir labai priklauso nuo paciento asmeninės padėties. Jos nėra šios trumpos santraukos taikymo sritis.

Apibendrinant, tikiuosi, kad galite matyti, kad nenormalus PAP tepinėlis, kuriame nėra tiesioginių piktybinių navikų, yra veiksmai, kurių reikia imtis, bet ne nerimauti dėl invazinio vėžio. Tai sukels jums tam tikrų nepatogumų, tačiau, jei bus imtasi veiksmų, tai nebus sunkios ligos pavyzdys, nes jis tiesiog daro tai, kas buvo sukurta, kad būtų iš anksto įspėjama ir kad būtų galima pašalinti prieš piktybinius reiškinius pažeidimas.

Daugiau

Gimdos kaklelio vėžio nustatymas Pap tyrimu

Pap tyrimas, žinomas kaip Papanicolaou testas yra atrankos procedūra, skirta nustatyti gimdos kaklelio vėžį moterims, liga, kurį gali sukelti lytiniu būdu plintantis virusas „Žmogaus papilomos virusas“ (ŽPV).

Procedūra, kai mažas šepetėlis arba mentele naudojamas švelniai surenkant ląsteles išorinėje gimdos kaklelio angoje transformacijos zonoje – tas plotas tarp plokščiojo epitelio gimdos kaklelio ląstelų ir liaukinio epitelio ląstelų, kad jas būtų galima patikrinti mikroskopu dėl gimdos kaklelio vėžio arba ląstelių pokyčių, galinčių sukelti gimdos kaklelio vėžį.

Surenkant ląsteles išorinėje gimdos kaklelio angoje transformacijos zonoje (kur išorinės plokščiosios gimdos kaklelio ląstelės atitinka vidines liaukų endocervikines ląsteles). Surinktos ląstelės tiriamos mikroskopu, kad būtų ieškoma anomalijų.

Vėžiniai susirgimai

Pap tyrimas gali aptikti priešvėžinius pažeidimus (nenormalias ląsteles, susijusias su padidėjusia rizika susirgti vėžiu), kurie leidžia įgyvendinti prevencinį gydymą. Be to, jis taip pat gali padėti aptikti bet kokias kitas infekcijas, kurios gali atsirasti gimdos kaklelio ar makšties srityje.

Atliekant tyrimą, nustatomi nenormalūs gimdos kaklelio pokyčiai, kurie gali reikšti, kad vėžys gali išsivystyti arba jau išsivystė.

Be ankstyvo aptikimo, atliekant tyrimą kas kelerius metus sumažina nereikalingą paniką dėl nenormalių rezultatų.

Daugeliu atvejų šie pokyčiai galima identifikuoti ir gydyti, kol kol liga nėra isplitusi.

Kai moteris tampa seksualiai aktyvia, nuolatinės infekcijos gali sukelti priešvėžinius pokyčius, kurie gali būti mirtini, jei jie nebus aptikti. Be to, simptomai yra reti ankstyvosiose stadijose, todėl, žinant ligą, priežastys ir atsargumo priemonės, pvz., Patikrinimas ar testavimas, gali sumažinti ligos atsiradimo riziką.

Dažniausi pap faktoriai

Rūkymas, prasta mityba, susilpnėjęs imunitetas ir daugybinis nėštumas yra kai kurios dažniausios gimdos kaklelio vėžio priežastys. Todėl svarbu žinoti požymius ir simptomus, pvz., Svorio kritimą, nuovargį, nugaros skausmą, kojų skausmą ar patinimą, pilvo skausmą, kraujavimą po kraujavimo ar dėmėjimą, netinkamą kvapą.

Reguliari patikra mažina gimdos kaklelio vėžio riziką. Tačiau, jei šią ligą vystosi, tikimybė ją išgydyti, jei aptinkama anksti, yra didelė. Nors „Pap“ tepinėlis gali būti šiek tiek nepatogus, jis trunka tik keletą minučių, o tai gali išgelbėti jūsų gyvenimą, tad nedelskim.

Daugiau
Meniu