Dantys dyla nuo streso?

Su gydytoja Ieva Bogdanovičiūte–Homoudeh kalbamės apie dantų nusidėvėjimo priežastis ir gydymą.

Kas yra patologinis dantų nusidėvėjimas?

Dantys dėvisi nuolat ir tai natūralu, tačiau patologinio nusidėvėjimo procesas būna intensyvus ir greitas. Negydomas ir nestabdomas dėvėjimasis dar labiau intensyvėja: ne tik dyla dantų kauburai, bet ir lūžinėja patys dantys, apsinuogina dentinas, kuris yra daug minkštesnis nei emalis. Progresuojant ligai, pažeidžiamas danties nervas, dėl ko prarandamas danties aukštis ir gyvybingumas. Pažemėjus sąkandžiui, pakinta apatinio žandikaulio padėtis sąnaryje, o tai yra viena pagrindinių žandikaulio sąnario ligų priežasčių. Be to, gali būti jaučiami žandikaulio sąnario, galvos skausmai, kankinti migrena, ūžesys ausyse, dalinis apkurtimas, ribotas arba užstringantis išsižiojimas, žandikaulio išnirimai ir veidinių nervų uždegimai.

Daugiau

Apie arabių ir lietuvių skirtumus – 21 m. Lietuvoje gyvenantis ginekologas iš Jordanijos

Gydytojas akušeris ginekologas Sameris Hamoudeh (43 m.) gimė Jordanijoje, užaugo Kuveite, studijavo Sankt Peterburge ir Kauno medicinos akademijoje. Jei ne mūsų merginų žavesio pinklės, likimas rytietiškam grožiui abejingą mediką tikriausiai būtų parvedęs namo.

Daugiau

Akušerio ginekologo iš arabiškų kraštų paslaptis: kodėl pacientės jį dievina

Lietuvos moterys internetiniuose forumuose šiam gydytojui negaili liaupsių: nuoširdus, taktiškas, moka nuraminti, sukurti saugumo atmosferą. Žodžiu, ne gydytojas, o visų moterų svajonių vyras. O kaip jis pats jaučiasi ir kodėl gyvena Lietuvoje?

Daugiau
Meniu